נעים להכיר אפיקים פנסיונים – אפשרויות השקעה שאסור לפספס

במהלך חיינו אנו חוסכים כספים המצטברים בכל מיני אפיקים פנסיונים - אפשרויות השקעה שונות כמו: חסכנות פנסיונים, קרנות השתלמות, תיקי השקעה מנוהלים, בנקים ועוד. גם את אפשרויות השקעה אלו ניתן למטב ולחסוך, להשקיע נכון ולהגדיל את ההון העצמי שלנו.

כספים והשקעות

חיסכון באפיקים פנסיונים
חיסכון באפיקים פנסיוני

 

איזה פעולות כדאי לבצע בשביל לשפר את התנאים של האפשרות ההשקעה שבחרנו?

  1. בדקו את דמי הניהול בתיק הפנסיה שלכם – במידה ולא התמקחתם לעולם על דמי הניהול סביר להניח שאתם עומדים על 5% דמי ניהול מההפקדה ועל 1/2% מהצבירה.
  2. במידה ותתחילו להתמקח תוכלו להגיע לדמי ניהול של רק 1.5% מההפקדה ו 0.12% מהצבירה, החיסכון של האחוזים אמנם נראים לכם לא גדולים אבל, מדובר על 100-300 אלף ₪ בהגיעכם לגיל פרישה!
  3. לבני פחות מ – 50 מומלץ לעבור למסלול המנייתי ביותר, שנמצא בקרן הפנסיה שלכם. השינוי הקטן הזה יכול להגדיל לכם את הקצבה החודשית בעוד כמה אלפי שקלים בחודש בגיל הפרישה.
  4. במידה והנכם רווקים וללא ילדים וודאו שאתם מוותרים על כיסוי קצבת השארים בקרן הפנסיה – קצבת השארים הנה מעין ביטוח חיים שקיים כברירת מחדל ואתם משלמים עליו באופן מיותר ומכיוון שאין לכם ילדים הכסף הזה בעתיד לא יגיע לאף אחד.

לתשומת לבכם כל המידע הנ"ל אינו תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע ובדיקה פרטנית של התיק שלכם!

איך לייצר עוד כסף ולהגדיל את ההון העצמי שלנו בהשקעה באפיקים פיננסים – אפשריות השקעה?

איך אפשר להגדיל את ההון העצמי שלנו? כדי לייצר מהכסף שלנו עוד כסף בהשקעה פסיבית חייבים להשקיע אותו ולגרום לו לעבוד עבורנו, ברוב המקרים הכסף נוזל לנו בין האצבעות על מסעדה, חופשה, רכב חדש וכו'.
הטעות הגדולה ביותר היא דווקא אצל אלו שחוסכים ולא מנצלים את ההון הקיים שלהם לטובת השקעה אמתית ושומרים את הכספים שלהם בבנק בתכניות חיסכון ובתוכניות פנסיוניות.

שמירת הכספים בבנק זה אבסורד! כסף זמין ונזיל הוא נכס בפני עצמו!

אותם אנשים שחוסכים ולא מנצלים את ההון הקיים שלהם, לא מבינים כנראה מחוסר השכלה פיננסית או מחסמים פסיכולוגיים פשוט משלמים כסף במקום לקבל כסף על הנכס שלהם!

נשמע לכם הגיוני? אולי לא.. אבל ככה זה קורה היום הלכה למעשה עם הבנקים והגופים הפנסיונים בהם נמצאים הכספים הצבורים שלכם, אתם גם משלמים דמי ניהול או ריביות, וגם מפסידים את הערך שהכסף הזה בעצם היה יכול להניב לכם.

אנו בירון פיננסים ליווינו לא מעט משפחות להתנהלות פיננסית נכונה ובין היתר הצלחנו לצבור עבורם הרבה מאוד כסף וזאת באמצעות הלוואה לצורך השקעה!

הלוואה לצורך השקעה – מהלך ארביטראז'

ארביטראז' הינו מצב של כשל שוק פיננסי המאפשר לרכוש מוצר זול ולמכור אותו ברווח מידי ויקר יותר כמעט ללא השקעה.

בתור כלכלן ואיש פיננסי מחושב עד רמת האג', אני האחרון שימליץ לכם על נטילת הלוואות , אך המצב פה הוא שונה לחלוטין מכיוון שבמקרה הנ"ל לא מדובר על הלוואה לצרכי מותרות אלא מדובר על הלוואה לצרכי מינוף והשקעה חכמה.

המצב בשוק ההון והשוק הפיננסי מייצר הזדמנות היסטורית למשקיעים חכמים לעשות כסף חכם.
מזה אומר? מחיר הכסף או החזקת הכסף נקבע ע"י ריבית בנק ישראל המושפעת כמעט באופן ישיר מריבית הבנק המרכזי בארה"ב.

בעקבות שרשרת מקרים ייחודית כמו הקורונה ומשברים פיננסים שונים, הריבית עומדת כבר תקופה ארוכה לקראת שפל היסטורי, העלות הנמוכה של הריבית משפיעה על כל שוק ההלוואות מה שבעצם מאפשר לקנות כסף במחיר מאוד מאוד זול.

התמורה לכסף לעומת זאת מתבטאת במונח שנקרא תשואה, תשואה על השקעה משמעותה כמה כסף הכסף שלי מרוויח?

התשואות הממוצעות כיום, באפשרויות השקעה סולידיות יותר כמו נדל"ן או קופת גמל להשקעה במסלול ברירת מחדל, נעות 4%-8% בשנה, באפשרויות השקעה מעט יותר מתוחכמים יכולה לנוע 7%-12%.

שפל הריבית לעומת זאת מאפשר היום לרכוש כסף בעלויות של 1.1% ל- 4% בשנה! הפערים מטורפים.

במידה ואתם מעל גיל 45, עם הכסף שצברתם + הכספים המתחבאים שלכם, באמצעות שימוש כבטחונות בלבד בכספים הפנסיוניים שלכם, תוכלו להעמיד כ- 300 אלף ₪ לצרכי השקעה ולשלם עליהם ריבית של 1.1% ולהשקיע אותם באפיקים שייצרו ב5 השנים האחרונות כ- 12% תשואה בממוצע לשנה!

נניח והמגמה תמשיך כך, בעוד 5 שנים מהיום אתם תהיו עם רבע מיליון שקלים!


איך עושים זאת?

שלב ראשון – יש לגייס כספים בכדי להגדיל את ההון הכספי וזאת ע"י חיסכון מכל הערוצים הפיננסים שיש לנו.
שלב שני – יש לנתב את הכספים שחסכנו להשקעה שתהיה מספיק רווחית ותניב אחוזים רצויים ולא תדשדש על 4%-5% כמו ההשקעות הסטנדרטיות היום – למי שלא באמת מבין בהשקעות.
שלב שלישי – יש לקחת את התשואה הכי גבוה בלי להתחשב בעלויות גיוס הכסף (ריבית) ולתת תגובה לשינויים שקורים כל הזמן בשוק.

חושב לדעת שהשינויים שקורים כל הזמן בשוק יכולים בעצם  לגרום לנו להפסד.

טעות אסטרטגית בבחירת אפשרות השקעה או כתנאי להלוואה היא בעצם לבחור במגרש הלא נכון מראש ו"להפסיד לפני שהמשחק התחיל".

העדיפות הראשונה שלנו בניהול פיננסי היא קודם כל לבצע מניפולציות מס חוקיות באמצעות כספי ההשקעה ולסחוט את המקסימום זכויות והטבות שמגיעות לנו ולעשות רווח כספי מידי לפני שאנחנו שוקלים אפשרות השקעה אחרת.

זה נשמע מאוד הגיוני אך 90% מכם כנראה לעולם לא ינצלו את הטבות המס הפוטנציאליות שלכם!

כאן בעצם אנחנו עושים בדיקת 360 מקיפה של כל הכיסים הכלכליים שלכם בכדי למצוא איפה הכסף מתחבא ומשם ממנפים אותו לניהול עושר.

המומחים שלנו יודעים למצוא את האפשרויות ההשקעה הטובות ביותר עבורכם ולאתר את מסלולי ההשקעה המוזלים ביותר והמתאימים ביותר לאופי המשפחתי שלכם.

 

איך אנחנו עושים זאת? בין היתר בזכות הניסיון שצברנו, אנו מנהלים יותר מ5 אלף בתי אב בישראל, אנו עורכים מדידה סטטיסטית פנימית בכדי למצוא את המסלולים שמניבים הכי הרבה כסף.

בנוסף, ההיכרות שלנו עם הגופים הפיננסים הגדולים ביותר בישראל מאפשרת לנו ליצור כוח מיקוח וכבר לחתוך 20%-30% מדמי הניהול שהם היו דורשים עבור כל אדם אחר שהיה פונה אליהם באופן פרטי.

בירון פיננסים יושבים המומחים אשר פועלים מתוך שמירה על האינטרסים שלכם וידעו לאיפה לנתב את הכסף שלכם בכדי שתצאו תמיד עם היד על העליונה ולא אף אחד אחר שמונע מאינטרסים כאלו או אחרים.

ההצלחה שלכם זו קודם כל ההצלחה שלנו – רבים מהשירותים שלנו נמדדים על בסיס הצלחה בלבד!
מה שזה אומר שאינכם צריכים להשקיע עד שלא תקבלו את הכסף לחשבון!
אנו גורם חיצוני נפרד שעובד בשבילכם ולא בשביל שום גורם אחר.

 

מה עושים עכשיו? צרו עמנו קשר בכדי לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו ויחד יד ביד נעזור לכם לחסוך איפה שניתן, נתייעל ונמטב את התנאים, התשואות וההטבות הפיננסיות שלכם.
לאחר מכן נבחן אילו אפשרויות ההשקעה הכי טובות עבורכם בעבור ההון הכספי שיחד אתנו חסכתם.

 

מוזמנים לפנות אלינו לכל שאלה בנושא ואנו נשמח לעמוד לרשותכם!

בהצלחה!

ירון וקנין – כלכלן ומומחה פיננסים.

 

18 אוג, 2022

ממי תרצה להציל כסף?

פוסטים אחרונים

החזרי מס?
הזדמנות אחרונה להגשת שנת 2013
בדוק במחשבון
Powered by - wemake
כלי נגישות

Powered by - Wemake