כדאי שגם לכם יהיה ביטוח בריאות פרטי

לא מעט אנשים רוכשים היום ביטוח בריאות פרטי נוסף על הביטוח הבריאות של קופות החולים וזאת למקרה שחלילה הם יזדקקו לטיפולים רפואיים מיוחדים, ניתוחים בחו"ל, תרופות לא בסל וכו' , שקופות החולים לא מסוגלות לספק.

ראשי
ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי

 

מהו ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות פרטי הוא ביטוח אותו אדם רוכש עבורו או עבור משפחתו מחברת הביטוח או מסוכני הביטוח באופן פרטי וזאת בכדי להשלים את השירותים שבהם מערכת הבריאות הארצית לא נותנת מענה מספק.

ביטוח הבריאות מאפשר לנו לא רק לכסות על טיפולים שלא ניתנים ע"י הרפואה הציבורית, הוא מאפשר לנו לקבל שירות מהיר ואיכותי ביותר, דבר שלעיתים יכול להציל חיים!

 

מי זכאי לביטוח בריאות?

כל אדם זכאי לרכוש לו ולמשפחתו ביטוח בריאות, בתנאי שעבר הליך שנקרא "חיתום", במסגרתו חברת הביטוח בוחנת את מצבו הרפואי, בין היתר באמצעות הצהרת בריאות אותה עליו למלא.

לאחר בחינת כל הפרמטרים חברת הביטוח תחליט האם לבטח את האדם ובאילו תנאים או שלא לבטח כלל.

 

מהם ההבדלים בין ביטוח בריאות של קופות החולים לבין ביטוח בריאות פרטית?

כל תושב במדינת ישראל בעצם זכאי לסיוע רפואי דרך קופות החולים השונות, אשר כפופות לחוק בריאות ממלכתי.

מעבר לסל הבריאות הבסיסי שמציעות קופות החולים הן גם מציעות שירותי בריאות נוספים בתוספת תשלום באמצעות הביטוחים המשלמים שלהן.

שירותי הבריאות הציבוריים וקופות החולים מתנהלות במסגרת תקנון תכנית מוגבלת מאוד, אשר פוגעת בסופו של דבר ביכולת להעניק שירות רפואי לכל מי שזקוק.

לעומת זאת ביטוח בריאות פרטי נותן לנו מענה מהיר ולעיתים גם איכותי יותר, אשר בא להשלים את השירותים שקופות החולים בעצם לא מכסים כמו:

קיצור תורים לבדיקות דחופות

ניתוחים פרטיים בחו"ל

השתלות בארץ ובחו"ל

תרופות מצילות חיים, שאינן נמצאות בסל התרופות ועלותם מאוד מאוד יקרה.

מאפשר לנו להתמודד עם מחלות קשות – תרופות חדשות ניסויים מצלי חיים ועוד.

לתשומת לבכם הכיסוי הבסיסי של ביטוחי הבריאות נקבע בפוליסה תקנית אחידה, אך לכל חברה ישנן תוספות ייחודיות לה ולכן חשוב להשוות בין חברות הביטוח את תנאי הפוליסה ומידת הכיסויים שלה.

בנוסף, ביטוח בריאות הפרטי בעצם מאפשר לנו לבחור את השירות שאנחנו צריכים (במסגרת תנאי הפוליסה) ואת המטפל המבוקש ללא צורך קבלת אישורים מקופות החולים.

 

איך בוחרים ביטוח בריאות פרטי?

כאשר אנו מעוניינים לרכוש ביטוח בריאות פרטי עלינו לבחור אילו מבין הכיסויים הכי מתאים וחשוב לנו.

בפוליסת בריאות פרטית ישנה אפשרות לבחור כיסויים נפרדים לנושאים שונים, כמו כיסויי השתלות בחו"ל, כיסוי שירותים אמבולטוריים בארץ שאינם מצריכים אשפוז, כיסויים לבדיקות גנטיות לצורך התאמה אישית של טיפול רפואי והתרופתי ועוד ועוד.

כדאי בנוסף לבדוק בפרטי הפוליסה את הסעיף של התייעצות עם רופאים מומחים ועם ממוחי בריאות שונים, מה הפוליסה מציעה בגין טיפולי רפואה משלימה ומה כלול בסל ההריון.

מעבר לבדיקת הכיסויים השונים והתאמתם לצרכים שלנו, חשוב גם לבחון את חברת הביטוח עצמה ואת היחס שלה למבוטחים ולנסות להבין האם היא תהיה שם לעזרתנו בעת הצורך.

 

למי פונים על מנת לרכוש ביטוח פרטי?                 

במידה ואדם מעוניין לרכוש פוליסת ביטוח פרטי עבורו או עבור משפחתו, הוא יכול לעשות זאת באמצעות פניה לחברת הביטוח או בפניה לסוכן הביטוח שהוא בד"כ ימצא לכם את הפליסה הטובה ביותר מבין אלו שמציעות חברות הביטוח השונות הקימות בשוק.

 

במידה ואתם מעוניינים להתייעץ עם המומחים שלנו בנוגע לביטוח בריאות פרטי אתם מוזמנים לפנות אלינו ואנו נשמח להעניק שירות.

 

בהצלחה!

ירון וקנין – כלכלן ומומחה פיננסי

14 ספט, 2022

ממי תרצה להציל כסף?

פוסטים אחרונים

החזרי מס?
הזדמנות אחרונה להגשת שנת 2013
בדוק במחשבון
Powered by - wemake
כלי נגישות

Powered by - Wemake