התנהלות פיננסית לכלכלת המשפחה לא מה שחשבתם!

המטרה הראשית של ניהול פיננסי עבור כלכלת המשפחה הינה להפוך את חוסר המודעות הכלכלית והבלגאן בכספים שיש ללא מעט משפחות, לתוכנית כלכלית ברורה עם הון עצמי הולך וגדל.

ראשי
ניהול פיננסי לכלכלת המשפחה

ניהול פיננסי לכלכלת המשפחה

שלב ראשון – תכנון ההוצאות של המשפחה לחודש הבא

הבעיה מתחילה בכך שהרבה מאוד משפחות לא יודעות במדויק מהן ההוצאות של החודש הבא ובעצם לא יודעות בפני מה הן עומדות והאם ההוצאות גדלות על ההכנסות ובכמה.
זוהי בעצם התנהלות פיננסית לא נכונה, אך אל דאגה יש פתרון לבעיה..

תכנון תקציבי עבור התנהלות פיננסית לכלכלת המשפחה

כל עסק או מיזם או אפילו קבוצת כדורגל צריכה תכנית עבודה וכך גם ניהול העושר שלנו מצריך תכנון מדויק, ברגע שלא נפעל מהבטן נוכל לכבוש את כל היעדים שלנו.
אם לא נפעל ורק נקום בבוקר ונחלום על חופש כלכלי, סביר להניח שהחלום יישאר בגדר חלום בלבד, מטרת העל של בניית התקציב היא קודם כל יצירת מודעות, ברגע שנבין איפה אנחנו עומדים זה יהיה הצעד הראשון שלנו לעבר ההצלחה – התנהלות פיננסית נכונה.

אימון פיננסי להצלחה פיננסית לכלכלת המשפחה

ממש כמו באימון כושר, כולנו יודעים שכדאי ובריא לעשות פעילות גופנית וגם פה כולנו יודעים שצריך לחסוך כסף, אבל לפעמים אנחנו צריכים את המאמן כושר האישי שלנו שידחוף וידרבן אותנו לעשות פעילות גופנית בדיוק כמו שאנחנו צריכים להתנהל נכון פיננסית ולדאוג לעתיד שלנו ושל בני משפחתנו.

שלב שני – איך לבנות תקציב?

  1. מפו את כלל ההכנסות שלכם, רשימה של כל המשכורות, הכנסות מנכסים, קצבאות, תמיכה קבועה וכו'.
  2. מפו את כל ההוצאות הקבועות שלכם – אלה שלא ניתנות לבחירה כמו: שכר דירה, תשלום על גנים, חשבונות, החזרי הלוואות, מוצרים בסיסיים וכו'.
  3. ההפרש בין ההכנסות להוצאות שלכם הוא בעצם ההכנסה הפנויה שלכם – מעין גבולות גזרה בהן אתם מתקיימים, סכום הכסף הזה מהווה את רמת החיים שלכם ואתם יכולים להשתמש בו לחיי מותרות או לצורך שיפור עתידי שלכם – ההחלטה היא בידכם.

באילו כלים ניתן להשתמש עם הכסף הנותר מההפרש בין ההכנסות להוצאות שלכם?

הכלי הראשון – כלי לשמירת רמת החיים הנוכחית שלכם, המהווה בין חמישה לעשרה אחוזים מההכנסה שלכם – כמו ביטוחים, חסכונות ואפיקים פנסיונים.

כלי נוסף – הוא כלי לשדרוג רמת החיים העתידית שלכם המהווה בין עשרה לעשרים וחמישה אחוזים מההכנסה אשר הולכת להשקעה ומינוף.

בשביל לשדרג את רמת החיים העתידית שלכם אתם חייבים לייצר לעצמכם מודל השקעה, הכוונה בעצם היא שימוש בכסף הנוכחי שלכם לטובת ייצור כסף עתידי , זה יכול להיות במס' אופנים כמו רכישת השכלה, אפיקי השקעה וכו' – על כך ארחיב במאמר הבא.

בהצלחה רבה!

ירון וקנין כלכלן ומומחה פיננסים

14 יול, 2022

ממי תרצה להציל כסף?

פוסטים אחרונים

החזרי מס?
הזדמנות אחרונה להגשת שנת 2013
בדוק במחשבון
Powered by - wemake
כלי נגישות

Powered by - Wemake