נפתחו המענקים למעסיקים שמגייסים עובדים חדשים !

תכנית מענק גיוס על סך 17 אלף ש"ח לבעלי עסקים אשר עומדים לגייס עובדים! בדקו האם גם אתם זכאים למענק?

ראשי | כספים והשקעות
מענק כספי לבעלי עסקים

מענק כספי לבעלי עסקים

 

בעל עסק, גייסת עובד חדש בחודשיים האחרונים?
מגיע לך מענק של 17 אלף ש"ח מהמדינה!

בעקבות מגיפת הקורונה והשפעותיה על המשק ובפרט עלייה משמעותית באחוזי האבטלה, זרוע העבודה נערכה במגוון כלים כדי לסייע לעובדים ולהשאירם במעגל התעסוקה ולכן תעניק למעסיקים השתתפות בהכשרות והשתלמויות מקצועיות לעובדים חדשים , בהשקעה של כ-17 מיליון שקל, לכל מעסיק יוענקו מלגות של עד 17,000 שקל לעובד .

המענק נועד לאפשר למעסיקים לקלוט עובדים חדשים כעובדים מן המניין תוך התחייבות להעסקתם לחצי שנה לפחות, ולהכשירם בעבודה בעזרת חונך או חונכת ממקום העבודה.
המענק שניתן למעסיקים הזכאים מהווה מימון חלקי של שכר העובדים והחונכים בתקופת ההכשרה.

העברת המענקים תיעשה על ידי חברת תפעול שתפקידה לקלוט את בקשות המעסיקים ולהעביר תשלומים ("גוף מפעיל")  ניתן להגיש את הבקשה באופן הבא :

במסגרת החלטת הממשלה, זרוע העבודה תפעיל תכניות הכשרה ותעסוקה ותרחיב את מנגנון מלגות ההכשרה, לרבות צמצום תנאי הסף לזכאות למלגה, כך שיוענקו מלגות של עד 17,000 שקל לעובדים מענפים שונים אשר נפגעו עקב משבר הקורונה, בהתאם לאישור שיקבלו ממשרד האוצר לענפים מסוימים.

מעסיקים זכאים לסיוע בתעסוקה ולהכשרה מקצועית בסבסוד המדינה בין היתר על ידי מגוון קורסים מסובסדים בשיתוף מעסיקים כדי להבטיח תעסוקה בתום ההכשרה וכדי לדייק את ההכשרה לצורכי המשק.  חלק מהקורסים המוצעים מונגשים באופן דיגיטלי.

בנוסף, זרוע העבודה יזמה ביצוע השתלמויות לעובדים ברחבי הארץ שיארכו עד למשך של כ-3 חודשים במסגרתה העובדים ישפרו את מקצועיותם ומיומנותם תוך כדי שימור העסקתם בענף.

סך הכל התקציב לביצוע ההשתלמות עומד על 2.5 מיליון שקל וייתן מענה לכ-12,000 עובדים, באמצעותו יפתחו כ-20 קורסים. בנוסף, זרוע העבודה תקיים בתקופה הקרובה יריד תעסוקה וירטואלי במטרה לחבר בין הצעות עבודה של מעסיקים לנפגעי הענף המחפשים עבודה.

11 יול, 2022

ממי תרצה להציל כסף?

פוסטים אחרונים

החזרי מס?
הזדמנות אחרונה להגשת שנת 2013
בדוק במחשבון
Powered by - wemake
כלי נגישות

Powered by - Wemake