מחפשים סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ ? כל הפרטים החשובים בכתבה הבאה

ענף הפנסיה עבר בשנים האחרונות שינויים מהותיים והפך למורכב יותר ויותר החל מהגדלת היצע אפיקי החיסכון, נושאים נלווים כגון מבנה המוצר, דמי ניהול, תקנות מס ועוד, אשר כל חוסך צריך להבין לבדוק לעומק וזאת על מנת להבטיח את השימוש הטוב ביותר בכספים. יחד עם זאת, מכיוון שהפנסיה כל כך מורכבת, אנשים רבים חווים קשיים בהתמודדות עם עומס מידע כדי לקבוע מהי האלטרנטיבה האידיאלית וכיצד לנהל אותה ביעילות וכאן בעצם נכנסים לתמונה אנשי מקצוע, יועצים ומתכננים פנסיוניים לעזור לאזרח הפשוט להבין ולבחור מה הכי טוב עבורו.

ראשי
סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ

סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ

 

סוכן פנסיוני מומלץ

חיסכון פנסיוני הוא ללא ספק משאב פיננסי מרכזי המשרת כל אחד מאיתנו ביום שלאחר הפרישה. זה חיוני לעתיד שלנו ודורש צעדים חכמים בחיסכון לאורך שנים כדי להבטיח שימוש מקסימלי בכסף – אבל זה גם אתגר עצום למי שלא מבין בתחום ובעקבות כך  עלול לקבל החלטות שאינן נכונות, חוסר היכולת לנווט בעולם הפנסיה יכול להוביל לא פעם לאדישות במקרה הטוב ולטעויות כלכליות חמורות במקרה הרע.

סוכני ביטוח פנסיוני מומלצים הם אנשי מקצוע המעניקים שירותים בעלי ערך גבוה במיוחד.

העזרה המקצועית של הסוכן הפנסיוני תסייע לכם להגיע בצורה מיטבית לחיים שלאחר פרישה מהעבודה, ולמעשה, יתנו לכם שקט נפשי אמיתי בידיעה שתקבלו את ההטבות הכלכליות הגדולות ביותר גם בגיל מבוגר.

סוכני הפנסיה אמונים על התאמת שני סוגי מוצרים לצרכיו הספציפיים של כל לקוח: האחד הוא מוצר חיסכון ארוך טווח – קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים וקופות גמל.

הקטגוריה השנייה היא פוליסות ביטוח המעניקות כיסוי למצבים בהם אדם אינו יכול לפרנס את עצמו או את משפחתו – ביטוח סיעודי, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח מחלות קשות וביטוח חיים

אנשים רבים שואלים אם הם צריכים סוכן ביטוח פנסיוני, ואנו ממליצים שבעולם שבו רוב האנשים לא יודעים מה יש להם ואיזה כיסוי יש להם, כמו בעולם הביטוח, צריך שיהיה לצידך מישהו שמבין את תחומי עניין.

 

איך סוכן פנסיוני מומלץ יכול לסייע לכם?

סוכנים בעלי ידע וניסיון מסייעים לשכירים ולעצמאים לבחור את סוג מוצר הפנסיה המתאים להם ביותר – קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל.

במקרה זה, כדאי לדעת שיש לא מעט הבדלים בין סוגי המוצרים שהוזכרו לעיל,

לדוגמה, כאשר קרנות הפנסיה כוללות ביטוח אובדן כושר עבודה מובנה וביטוח חיים.

בביטוח מנהלים כל עמית בוחר אם לכלול את הביטוחים הללו או לא, בעוד שבקופת הגמל אין כלל מהמרכיבים הנ"ל.

אפשרות חשובה נוספת היא המוצר הספציפי, בעזרת סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ, כלומר להפקיד את קרן הפנסיה באיזו קרן או ביטוח של איזו חברת השקעות.

זו למעשה בחירה כפולה – השקעה בחברות ובמסלולים, אחד המסלולים מבוסס על גיל והמסלול השני מבוסס על המקום בו מושקע הכסף שלך האפשרות השלישית היא כמה להשקיע בחיסכון פנסיוני -זוהי האופציה חשובה במיוחד עבור עצמאים ועובדים בעלי שכר גבוה

לשתי הקבוצות, ההפקדה המינימלית הנדרשת בחוק אינה מבטיחה בהכרח קצבה שתשמור על רמת החיים שלהן כפי שהם היום.

 

שירותיו של סוכן ביטוח פנסיוני מומלצים במיוחד

ובעיקר במקרים הבאים:

  • מקום עבודה חדש – חברות גדולות יכולות לארגן לעובדיהן תנאי חיסכון פנסיוניים נוחים במיוחד ומשתלמים במיוחד, במקרים אלו כדאי להתייעץ עם איש מקצוע האם כדאי להעביר את הפנסיה הקיימת.

         באופן כללי, קבלת עבודה חדשה היא גם הזדמנות טובה לבדוק את מצב החיסכון הפנסיוני הכללי שלכם.

  • שינויים מהותיים בשוקי ההון – במקרה זה אולי כדאי לשנות את מסלול החיסכון, בכל מקרה כדאי לקבל חוות דעת מקצועית אובייקטיבית.
  • שינויים במצב המשפחתי – חיסכון פנסיוני נועד להעניק לעובדים הטבות כספיות בגיל מבוגר, אך כמובן שגם לצרכי המשפחה יש השפעה ולכן כל שינוי במצב המשפחתי ידרוש חשיבה מחודשת על הפנסיה.

        בנוסף, כאמור, החיסכון הפנסיוני עשוי לכלול גם כיסויים שונים עבור מוטבים ספציפיים וייתכן שיהיה צורך לעדכן את הרשימה.

  • מעקב – חיסכון בפנסיה הוא חלק חשוב מהשקט הנפשי שלך, כדי לשמור על קור רוח, מומלץ לבחון מחדש מדי שנה או שנתיים האם החסכונות היקרים שלכם מתאימים לצרכים הנוכחיים שלכם.

 

איך ניתן למצוא סוכן פנסיוני מומלץ וטוב?

כשאנחנו מדברים על סוכן ביטוח טוב, אנחנו ממש לא ממליצים להסתמך רק על המלצות, בין אם אתם מוצאים אותן באינטרנט ובין אם זה מאדם שאתם מכירים וסומכים על המלצתו.

לבסוף, חשוב לבחור בסוכן ביטוח אמין עם ניסיון וקבלות, לפניכם כמה סימנים שיכולים לעזור לכם לזהות סוכן פנסיוני טוב:

  • כבר הייתה לכם כימיה מצוינת איתו בשיחה הראשונית והרגשתם שהוא מקצועי.
  • הוא מדבר אליכם בגובה העיניים – השפה שלו פשוטה ברמה שאתם מבינים והדברים אכן ברורים לכם.
  • הוא נותן לכם לשאול שאלות ונותן לכם הסברים מפורטים, מדויקים מתוך סבלנות.
  • הוא ישווה מספר חברות בשבילכם וזאת כדי למצוא את הפוליסה או תוכנית החיסכון האידיאלית למצבכם.
  • הוא לא מכריח אתכם לבחור במוצר זה או אחר או בחברה זו או אחרת, אלא גם יסביר לך מדוע הוא חושב שזו הבחירה הנכונה עבורכם ומה משמעותה
  • הוא בודק את תיק הביטוח שלכם בחינם וללא התחייבות דבר המשקף אמינות.

 

מה אומר החוק על סוכני ביטוח פנסיוני?

על פי חוק הסדרת השירותים הפיננסיים (קופות גמל), כל עובד בשכר יכול לבחור כל סוכן פנסיוני שירצה לטפל בכספים שהופקדו לקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים.

עוד מדגיש החוק האמור כי מעסיק לא יחייב אף עובד לבחור בסוכן פנסיוני ספציפי, כולל לא להיות בסוכנות המשרתת ארגון או עסק.

מעסיקים אשר מתנים הפקדה לחיסכון פנסיוני, או כל הטבה אחרת, עוברים על החוק בבחירת סוכן פנסיוני ספציפי – ועלולה להיענש בחומרה.

במידה ויש לכם שאלות נוספות מוזמנים לפנות אלינו ולהתייעץ עם המומחים הפיננסים שלנו בכל נושא פיננסי כזה או אחר.

 

בהצלחה!

ירון וקנין – כלכלן ומומחה פיננסים

 

29 ספט, 2022

ממי תרצה להציל כסף?

פוסטים אחרונים

החזרי מס?
הזדמנות אחרונה להגשת שנת 2013
בדוק במחשבון
Powered by - wemake
כלי נגישות

Powered by - Wemake